Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Ścianka wspinaczkowa w hali MOSiR w Dukli


Zakończyła się realizacja projektu pt. „Wykonanie ścianki wspinaczkowej w hali sportowej MOSiR w Dukli”  w ramach którego została wykonana ścianka wspinaczkowa w hali sportowej MOSiR w Dukli, która jest już gotowa do użytku. Kształt ściany wspinaczkowej tworzą trójwymiarowe formacje. Powierzchnia użytkowa ścianki wspinaczkowej wynosi 105 m2 i zawiera: formacje pionowe, formacje lekko przewieszone, formacje mocno przewieszone. Takie ukształtowanie ściany pozwala na ułożenie ciekawych, urozmaiconych dróg wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Ze ściany mogą skorzystać użytkownicy w różnym wieku oraz z różnym doświadczeniem wspinaczkowym.

Ściana została wyposażona w 8 struktur oraz chwyty wspinaczkowe o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. W ramach wyposażenia ścianki zostały zakupione liny, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, uprzęże w różnych rozmiarach oraz kaski.

Dzięki realizacji zadania stworzono nowy obiekt infrastruktury, z którego przede wszystkim będzie korzystała lokalna społeczność zamieszkała na terenie Gminy Dukla i Lokalnej Grupy Dzialania "Kraina Nafty". Wielu z mieszkańców  po raz pierwszy będzie miało styczność z tego typu infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną, gdyż na terenie Gminy jest to pierwszy obiekt tego typu.  

Projekt pn. „Wykonanie ścianki wspinaczkowej w hali sportowej MOSiR w Dukli” zrealizowany został przez Gminę Dukla, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER: objętego programem w zakresie „Rozwoju ogólnodostępnej  i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na la ta 2014-2020. Wartość całego projektu wyniosło 218 940,00 zł w tym dofinansowanie 113 261,00 zł.      

                                                                                                                                 Paweł Puchalik

Chętnych do korzystania ze ścianki zapraszamy po 9 grudnia 2022!!!

2022-12-02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.