Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Wydawnictwa różne

Do pobrania Kalendarz Gminy Dukla 2023 (PDF, 8.73MB))

Przewodnik po ścieżce historyczno-przyrodniczej „Po Dukli”

Przewodnik został wydany przez Gminę Dukla, w ramach realizacji projektu „Dukla – Svidnik 360o”  współfinansowanego przez EFRR  Program Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014-2020.  W przewodniku opisane są wszystkie 16 przystanków ścieżki „Po Dukli”. Przewodnik jest trójjęzyczny (języki: polski, angielski, słowacki).

Przewodnik ma 56 stron z opisami i kolorowymi zdjęciami. Ma bardzo wygodny format. Skład i druk przewodnika Hedo Druk sp. z o.o., 38-400 Krosno, ul. Kletówki 54A.

 

Przystanki ścieżki „Po Dukli”:

 1. Transgraniczna Informacja Turystyczna w Dukli
 2. Kościół farny pw. św. Marii Magdaleny w Dukli
 3. Budynki: Sąd, Poczta, „Dom pod lipami”
 4. Kościół i Klasztor OO. Bernardynów w Dukli
 5. Cmentarze wojenne w Dukli
 6. Cmentarz komunalny w Dukli
 7. Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych
 8. Aleja akacjowa
 9. Muzeum Historyczne -Pałac w Dukli
 10. Dąb w Cergowej
 11. Wieża widokowa na górze Cergowej
 12. Ruiny synagogi w Dukli
 13. Ruiny komory celnej w Dukli
 14. Rynek w Dukli
 15. Cmentarze żydowskie w Dukli
 16. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli

Przewodnik dostępny jest w Transgranicznej Informacji Turystycznej , ul. 3 Maja 1 i Urzędzie Miejskim w Dukli, pokój nr 309.

Do pobrania Przewodnik "Po Dukli" (PDF, 8.50MB)

 

Informator Turystyczny Gminy Dukla

Wydanie I informatora ukazało się nakładem Gminy Dukla w 2019 roku, wydanie II w 2021 roku. Informator zawiera:

 1. Wstęp.
 2. Położenie i klimat gminy Dukla.
 3. Walory turystyczne.
 4. Historia Dukli i zabytki.
 5. Co warto zwiedzić.
 6. Atrakcje historyczne i architektoniczne miejscowości gminy Dukla.
 7. Szlaki turystyczne.
 8. Kalendarz imprez stałych.
 9. Baza noclegowa gminy Dukla.
 10. Baza gastronomiczna gminy Dukla.

Publikacja zawiera 120 stron bez okładek, spięta w wygodną dla korzystających spiralę. Tekst przygotowała Krystyna Boczar-Różewicz. Bogato ilustrowana zdjęciami i tłumaczona na język angielski i niemiecki. Skład i druk wykonała krośnieńska drukarnia HEDOM DRUK sp. z o.o.

Krystyna Boczar-Rózewicz

Do pobrania Informator Turystyczna Gminy Dukla (PDF, 236MB)

W sierpniu br. ukazało się II wydanie albumu fotograficznego o gminie Dukla: Dukla - gmina atrakcyjna turystycznie. Album ma 128 stron, jest w twardej oprawie z obwolutą, formatu A4, zawiera ponad 210 fotografii. Album składa się z pięciu rozdziałów:

 • architektura - zdjęcia o tematyce historycznej, zabytków Dukli i okolicznych miejscowości,
 • przyroda- zdjęcia krajobrazowe, przyrodnicze, fauny i flory
 • turystyka i rekreacja - atrakcje turystyczne, turystyka wiejska, agroturystyka,
 • imprezy - zdjęcia imprez cyklicznych odbywających się w gminie Dukla
 • obiekty kulturalno-sportowe – zdjęcia niektórych obiektów kulturalnych i sportowych.

Album został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy, projekt graficzny, skład komputerowy oraz druk : Hedom Druk sp. z o.o. z Krosna. Tekst i redakcja: Krystyna Boczar-Różewicz.

Album do nabycia w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a (dworzec autobusowy).

Krystyna Boczar-Różewicz

 

Kalendarz – Gmina Dukla 2021

Gmina Dukla od 2006 roku wydaje rokrocznie kalendarz zawierający również daty imprez stałych sportowych i kulturalnych. Kalendarz zawiera zdjęcia z terenu gminy,  z różnych pór roku. Podzielony jest na cztery kwartały i  każdy jest ze zdjęciem odpowiedniej pory roku.  Mamy jeszcze kalendarze do rozdania. Zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Dukli i Transgranicznej Informacji Turystycznej. Ilość jest jednak ograniczona.

Krystyna Boczar-Różewicz

Do pobrania Kalendarz - Gmina Dukla 2021 (PDF, 86.6 MB)

 

Gmina Dukla i Muzeum Historyczne -Pałac wydali folder pt. „Operacja Karpacko-Dukielska 8IX-30XI” z tłumaczeniami na języki: angielski i niemiecki. W tym roku przypada 75 rocznica tej najkrwawszej bitwy górskiej II wojny światowej. W folderze oprócz informacji dotyczących bitwy znajduje się wiele zdjęć archiwalnych dotyczących samej bitwy, jej uczestników i kilka zdjęć współczesnych z obchodów rocznicowych tej bitwy.

Autorem tekstu jest Waldemar Półchłopek, wykorzystane w publikacji zdjęcia pochodzą z Archiwum Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli. Zdjęcia współczesne: Krystyna Boczar-Różewicz

Folder można nabyć w Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a.

Krystyna Boczar-Różewicz

Przewodnik po ścieżce przyrodniczo-historycznej Olchowiec
Krystyna Boczar-Różewicz
 
Folder pt. "I jest Beskid i są cerkwie..." wydany przez gminę Dukla w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, z fotografiami, str. 24. Folder zawiera informacje o wszystkich cerkwiach położonych na terenie gminy Dukla.

Teksty na podstawie literatury przygotowały: Krystyna Boczar-Różewicz

Zdjęcia: Krystyna Boczar-Różewicz, Bohdan Gocz, Juliusz Stola

Zdjęcie na okładce: Mirosław Matyka

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Publikacje można nabyć w punkcie Informacji Turystycznej w Dukli.
Krystyna Boczar-Różewicz
 
 
Folder pt. "Obszary chronione gminy Dukla" wydany przez gminę Dukla w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, z fotografiami, str. 20. Folder zawiera kompleksową informację o obszarach chronionych gminy Dukla.

Teksty na podstawie literatury przygotowały: Krystyna Boczar-Różewicz, Halina Cycak

Zdjęcia: Krystyna Boczar-Różewicz, Edward Marszałek, Juliusz Stola

Zdjęcie na okładce: Mirosław Matyka

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Publikacje można nabyć w punkcie Informacji Turystycznej w Dukli.

Krystyna Boczar-Różewicz
 
 
 "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla"

Gmina Dukla wydała album fotograficzny pt. "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla" z opisami 100 kapliczek przydrożnych z 21 miejscowości gminy Dukla. Album jest dwujęzyczny polsko-angielski, został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy w ramach realizowanego przez gminę Dukla projektu pt. Wydanie albumu: Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla i foldera "Do Złotej Studzienki" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Autorkami tekstów są: Katarzyna Majchrzak i Joanna Sieniawska. Autorami zdjęć: Krystyna Boczar-Różewicz, Wojciech Różewicz, Juliusz Stola i Wojciech Szymański. Tłumaczenie na język angielski wykonał: Sławomir Chłopecki. Redakcja Krystyna Boczar-Różewicz. Skład, przygotowanie do druku i druk wykonało Wydawnictwo Ruthenus z Krosna.
Krystyna Boczar-Różewicz
 
 Ścieżka przyrodnicza "Do Złotej Studzienki"

Gmina Dukla wydała nowy folder : Ścieżka przyrodnicza "Do Złotej Studzienki". Folder jest dwujęzyczny polsko-angielski. Został wydany w nakładzie 2000 egzemplarzy w ramach realizacji projektu "Wydanie albumu: Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla i foldera "Do Złotej Studzienki". Tekst do foldera napisał: Edward Marszałek, tłumaczenie na język angielski wykonał: Sławomir Chłopecki, zdjęcia: Edward Marszałek, Paweł Szymański i Juliusz Stola.
Folder do nabycia w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a ( I piętro, budynek dworca PKS).
 
 Dukielskie specjały - gdzie i kto

[22.07.2013] Informator "Dukielskie specjały - gdzie i kto" został wydany w ramach realizacji projektu realizowanego przez gminę Dukla "Dukielskie specjały - kto, gdzie i jakie" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Informator prezentuje 63 produkty i potrawy lokalne, tradycyjne, regionalne i ekologiczne przygotowane przez 12 podmiotów na konferencje prasową dla dziennikarzy połączoną z degustacja tych produktów. Informator ma 120 stron

Redakcja: Krystyna Boczar-Różewicz

Zdjęcie na okładce: Krystyna Boczar-Różewicz

Zdjęcia: Krystyna Boczar-Różewicz, Paweł Fabiszewski, Michał Kacprzyk, Katarzyna Rąpała, Kamil Krowicki, Wojciech Różewicz, Juliusz Stola

Przepisy wierszowane: Jerzy Różewicz

Publikacja do nabycia w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a
 
 Szlak rowerowy gminy Dukla

Gmina Dukla wydała w lipcu informator "Szlak rowerowy gminy Dukla". Informator zawiera opis nowo oznakowanego szlaku rowerowego w gminie Dukla - niebieskiego, 42 km, zaczynającego i kończącego sie w Dukli na dworcu autobusowym. Zawiera wykresy hipsometryczne kolejnych odcinków szlaku: Dukla - Wietrzno Szkoła, Wietrzno Szkoła - Łęki Dukielskie - Myszkowskie Wiatraki, Łęki Dukielskie - Myszkowskie Wiatraki - Teodorówka Wzgórze 534, Teodorówka Wzgórze 534 - Chyrowa Stacja Narciarska, Chyrowa Stacja Narciarska - Dukla Dworzec PKS, opisy i zdjęcia atrakcji turystycznych na trasie, a także informacje praktyczną dla rowerzysty. Informator do nabycia w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a
Przewodnik Szlaki Rowerowe Gminy Dukla
 
 Napij się ze źródła

Z przyjemnością informujemy Państwa, że gmina Dukla wydała w lipcu br. tomik poezji pt. "Napij się ze Ąródła", który jest zbiorem wierszy laureatów pięciu edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. św. Jana z Dukli, zorganizowanego z okazji 10. rocznicy kanonizacji świętego Jana z Dukli i pielgrzymowania Papieża Jana Pawła II do Dukli w 1997 roku. Tomik wydano z funduszy gminy Dukla za zgodą autorów wierszy.
 
Gmina Dukla - mapa turystyczno-nazewnicza

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że Gmina Dukla wydała mapę turystyczno-nazewniczą - Gmina Dukla. Skala mapy: 1: 25 000. Mapa zawiera dodatkowo: siatkę GPS, czasy przejść na szlakach i informator krajoznawczy. Redakcja, kreślenie, opracowanie kartograficzne i nazewnictwo wykonał Wojciech Krukar. Teksty przygotowali: Wojciech Krukar i Krystyna Boczar-Różewicz. Zdjęcia: Krystyna Boczar-Różewicz, Juliusz Stola, Wojciech Krukar, Paweł Fabiszewski i Sławomir Basista. Przygotowanie do druku wykonało Wydawnictwo Ruthenus z Krosna. Mapa jest już w sprzedaży. Można ją kupić w Informacji Turystycznej w Dukli ul. Trakt Węgierski 26a (nad poczekalnią PKS, I piętro), w Księgarni w Dukli, ul. Rynek 21 , a także w Krośnie w Księgarni "Pegaz" ul. Czajkowskiego 11.
 
 Plan Dukli

Gmina Dukla wydała plan miasta. Kreślenie i opracowanie kartograficzne: Wojciech Krukar. Przygotowanie do druku wykonało Wydawnictwo Ruthenus z Krosna. Plan Dukli można nabyć w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a (nad poczekalnią PKS, I piętro)

Krystyna Boczar-Różewicz
 
 
Album o gminie

Gmina Dukla wydała album fotograficzny: Dukla - gmina atrakcyjna turystycznie. Album ma 128 stron, jest w twardej oprawie z obwolutą, formatu A4, zawiera ponad 200 fotografii. Album składa się z czterech rozdziałów:
 • architektura - zdjęcia o tematyce historycznej, zabytków Dukli i okolicznych miejscowości,
 • przyroda- zdjęcia krajobrazowe, przyrodnicze, fauny i flory
 • turystyka i rekreacja - atrakcje turystyczne, turystyka wiejska, agroturystyka,
 • imprezy - zdjęcia imprez cyklicznych odbywających sie w gminie Dukla
Album do nabycia w Informacji Turystycznej (dworzec autobusowy) i w księgarni w rynku.
kbr
 
Niech w sercach Wam, śpiew nasz zostanie

Nowa płyta Zespołu Folklorystycznego "Łęczanie"

Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne "Jedność" z Łęk Dukielskich przy wsparciu finansowym Gminy Dukla nagrało płytę Zespołu Folklorystycznego "Łeczanie" pt. "Niech w sercach Wam, śpiew nasz zostanie". Płyta zawiera 28 utworów w pięciu językach: polskim, ukraińskim, węgierskim, słowackim i łemkowskim.

Nagrania dokonano w studiu Polskiego Radia w Rzeszowie.
Dane kontaktowe zespołu: 38-456 Łęki Dukielskie, www.stowlekidukielskie.dukla.org.pl, tel. 783633064

 

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.