Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej w Dukli

Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

/Dz. U. z 2024 r., poz. 609/

z w o ł u j ę

na dzień 20 czerwca 2024 r. (czwartek) o godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli IV sesję Rady Miejskiej w Dukli.

2024-06-13

Wybory do Parlamentu Europejskiego w gminie Dukla

W gminie Dukla głosowanie do Parlamentu Europejskiego odbywało się w 15 obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja wyborcza wyniosła 32,73% i była  mniejsza od frekwencji krajowej prawie o 8 punktów procentowych (40,65%).

Lista kandydatów, którzy uzyskali mandaty w naszym okręgu wyborczym przedstawia się następująco:

1. Elżbieta Łukacijewska – KW Koalicji Obywatelskiej
  2. Buczek Tomasz Wojciech – KW Konfederacji Wolność i Niepodległość
  3. Daniel Obajtek – KW Prawo i Sprawiedliwość
  4. Bogdan Rzońca - KW Prawo i Sprawiedliwość
2024-06-12

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Gminy w Dukli zapraszają na konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Podczas dyżuru w urzędzie mieszkańcy gminy (osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, JST) będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich.

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

Z indywidualnej pomocy konsultanta będzie można skorzystać 19 czerwca 2024 r. (środa) w godzinach od 08:00 do 13:00 w Urzędzie Gminy w Dukli.

2024-06-11

Dukielski Budżet Obywatelski 2025

Startujemy z VIII edycją budżetu obywatelskiego miasta Dukla. W tym roku mamy do dyspozycji mieszkańców kwotę 120.000,00 zł.

Mieszkańcu jeżeli masz ciekawy pomysł zgłoś projekt, zagłosuj na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego w tegorocznej edycji. Zdecyduj co powstanie lub co będzie realizowane w Dukli. Miej wpływ ma miejsce w którym żyjesz. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek twojego otoczenia.

2024-06-11

Pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej w Jasionce

XV Gminny Konkurs Ekologiczny

3 czerwca 2024 r. w Równem odbył się XV Gminny Konkurs Ekologiczny, którego organizatorami byli: Gmina Dukla i Szkoła Podstawowa im. Marii i Michała Krukierków. W organizację konkursu włączyli się Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Nadleśnictwem Dukla i byli również sponsorami nagród dla zwycięzców. Nagrody dla uczestników przekazał także Magurski Park Narodowy. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Dukla. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarowania odpadami komunalnymi.

2024-06-07

Dotyczy realizacji robót: Przebudowa drogi gminnej Nr 114509 R, ul. Zenona Staronia w Równem

Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie informuje, że w dniach 10-11 czerwca, w godzinach pracy Wykonawcy (8.00 - 20.00) planuje zamykanie ul. Staronia, w związku z układaniem warstwy bitumicznej. Odcinek będzie podzielony na dwie części o podobnej długości. W pierwszy dzień realizowany będzie zakres od początku (od strony kościoła), a w drugi pozostała część. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wskazany wyżej termin może ulec przesunięciu.

Kierownik budowy: Wojciech Jurczyk, tel. 508 256 600

2024-06-07

Pracownia rzeźbiarska Feliksa Hrehorowicza

być może nowa atrakcja turystyczna w Dukli

1 czerwca br. w sobotnie popołudnie zebrali się przyjaciele Feliksa Hrehorowicza w jednym z pomieszczeń na parterze  dukielskiego ratusza, aby uroczyście rozpocząć działalność jego pracowni rzeźbiarskiej. Artysta przywitał gości, podziękował Magdalenie za ogromną pracę jaką wykonała w przygotowanie pracowni ( wyniesienie całej góry śmieci, posprzątanie i aranżację pomieszczenia). Muzycznym akcentem spotkania był koncert Gabriela, który zaśpiewał teksty Feliksa, mówiące same za siebie i utwory Edwarda Stachury.

2024-06-05