Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Antek Gazda potrójnym laureatem konkursów przedmiotowych


10. miejsce w rankingu szkół podstawowych w województwie podkarpackim dla Szkoły Podstawowej w Dukli

Rok szkolny 2021/2022 obfitował w różne nieprzewidziane zdarzenia, które nie miały jednak wpływu na poziom i wyniki nauczania w Szkole Podstawowej w Dukli. Przerwa w nauczaniu stacjonarnym i przejście na nauczanie zdalne związane z pandemią oraz wojna na Ukrainie wywoływały duży niepokój zarówno u rodziców, uczniów i nauczycieli. Kończący się rok szkolny był szczególny, jeżeli nie najlepszy w historii naszej szkoły.

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyła się tegoroczna edycja Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie awansowali kolejno w etapach szkolnych, a następnie rejonowych, by wreszcie zdobyć liczne tytuły na szczeblu najwyższym -wojewódzkim.

Sukcesy naukowe naszych uczniów dotyczyły w tym roku konkursów z takich przedmiotów jak: matematyka, geografia, chemia i historia. Ostateczny bilans jest następujący:

Antoni Gazda – 8b, tytuły laureata konkursów z matematyki, geografii i chemii

Adam Ben Saad-8a, tytuł laureata konkursu z geografii

Jan Żarnowski – 7a, tytuł finalisty konkursu z geografii

Szymon Munia – 7c, tytuł finalisty konkursu z historii

Warto zauważyć, że Antek Gazda został potrójnym laureatem, co stanowi niezwykle rzadko spotykaną sytuację, nie notowaną jeszcze w historii naszej szkoły. Sukces ten został doceniony poprzez honorowe uczestnictwo Antka w uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się 9 czerwca 2022 w WDK w Rzeszowie pod przewodnictwem Podkarpackiej Kurator Oświaty i udziale p. Wojewody Ewy Leniart. W trakcie gali Antek jako jedyny z uczestników opowiadał o swojej pasji, zainteresowaniach oraz planach na przyszłość.

Portal Nowiny 24 sklasyfikował Szkołę Podstawową w Dukli na 10 miejscu na 1092 zarejestrowane szkoły podstawowe w województwie podkarpackim. Kryterium rankingu była liczba laureatów w szkołach. Na szczególne wyróżnienie zasługują nauczyciele, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie uczniów: panie Anna Lis i Beata Woźniak, panowie Janusz Lis oraz Stanisław Kalita przy współudziale pani Magdy Sobolewskiej. Szkoła w Dukli może również pochwalić się sukcesami sportowymi. Drużyna dziewczyn uzyskała awans na Igrzyska Dzieci na szczeblu ogólnopolskim, gdzie zdobyła 11. Miejsce. Opiekunem był pan Jerzy Pietruszka, a drużyna na co dzień trenuje w sekcji siatkarskiej MOSiR Dukla, której trenerem jest pan Damian Leśniak.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę udanego wypoczynku wakacyjnego.

Jerzy Pęcak
dyrektor Szkoły Podstawowej w Dukli

2022-07-19

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.