Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Jubileusz 25. lecia pielgrzymki Jana Pawła do Dukli


Jubileusz 25. lecia pielgrzymki Jana Pawła do Dukli

i kanonizacji św. Jana z Dukli

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Sanktuarium Świętego Jana z Dukli o godz. 11.00 odbyła się uroczysta eucharystia z okazji 25. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dukli, który przybył do nas osobiście 9 czerwca w 1997 roku, aby kanonizowań naszego rodaka bł. Jana z Dukli. Eucharystii przewodniczył Metropolita Lwowski  ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, który wygłosił piękne kazanie.

Pogoda nie zapowiadała się ciekawie, ale przed rozpoczęciem uroczystości deszcz przestał padać i pogoda ustabilizowała się. W uroczystości wzięli również udział: Metropolita Przemyski Abp Adam Szal,  Minister Prowincjalny Zakonu Braci Mniejszych o. Teofil Czarniak, księża z dukielskiego dekanatu i żmigrodzkiego, ojcowie Bernardyni z kustoszem i gwardianem dukielskiego klasztoru o. Tacjanem Mrozem, a także władze samorządowe gminy Dukla i powiatu krośnieńskiego: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar z małżonką, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg z małżonką, sekretarz Gminy Dukla Piotr Świder, skarbnik Gminy Dukla Jolanta Bik, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik, przewodniczący Zarządu Rady Powiatu Andrzej Krężałek, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, radni Rady Miejskiej w Dukli, radni powiatowi.

Uroczystość uświetniła śpiewem schola, Zespół Szarotka-Duklanie i Kapela Duklanie. Na koniec piękny koncert dały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dukli, które przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Dukli Józefa Winnicka –Sawczuk i Paulina Domaradzka.

W uroczystości wzięły również udział poczty sztandarowe: OSP Iwla, OSP Dukla i poczty sztandarowe szkół , im. Jana Pawła II i św. Jana z Dukli.

 

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2022-06-15
Krystyna Boczar-Różewicz

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.